Mart Helme: valitsus ei kuku, aga eelarvega saate valu ja välku näha

 (60)
EKRE 2017. aasta Tallinna kohalike omavalimiste programmi tutvusamine
Mart HelmeFoto: Hendrik Osula

Riigikogus esindatud erakondade esimeeste debatil Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio" tõdesid kõik osapooled, et praegune koalitsioon jääb püsima, kuid opositsioon lubas riigieelarve arutelul riigikogus olla jõuline ja oma tahtmisi nõuda.

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et valitsus püsib kindlalt ja jätkab kuni kevadel toimuvate riigikogu valimisteni töiselt, vahendab ERRi uudisteportaal.

Koalitsioonil nappi häälteenamust Ratas probleemiks ei nimetanud, öeldes, et Eestis on edukalt hakkama saanud ka vähemusvalitsused, kel riigikogus vähem hääli kui opositsioonil.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et tema ka tema valitsusliidu lagunemise pärast ei muretse. "Tuleb jätkata tööd, et kõigil Eestis on võimalik väärikalt elada," lausus Ossinovski.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et praeguses riigikogus on killustunud ka opositsioon ja nad pole võimelised uut valitsust moodustama.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas lausus, et peaministri umbusaldamiseks tema põhjust ei näe, kuid suureks proovikiviks saab riigikogus riigieelarve arutelu.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme sõnul pole ka neil soovi hakata valitsust kukutama. "Aga eelarvega saate valu ja välku näha, sõltute aknaalustest ja saate opositsiooniga kompromisse teha."

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles, et niinimetatud aknaalune seltskond ehk fraktsiooni mitte kuuluvad saadikud hääletas viimati nagu soovis võimuliit.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!