Marko Mihkelson: olen tänasest Reformierakonna liige, kuid mind on kutsunud ühinema ka teised erakonnad

 (93)
MARKO MIHKELSON
MARKO MIHKELSONFoto: Robin Roots, Õhtuleht

Marko Mihkelson ütles Delfile, et astus juba täna Reformierakonna liikmeks ja osaleb alates tulevast esmaspäevast Reformierakonna riigikogu fraktsiooni töös.

"Vastavalt seadusele ei saa ma fraktsiooni liikmeks astuda, kuid erakonna liikmena jagan mõistagi laiemaid poliitilisi valikuid," märkis Mihkelson. "Minu poliitilise tegevuse keskmesse jääb kindlasti välis- ja kaitsepoliitika ning välismajanduspoliitika," lisas ta.

Eelseisvatel riigikogu valimistel kandideerib Mihkelson Harju- ja Raplamaal.

Mihkelsoni sõnul on teda ühinema kutsunud kõik teised erakonnad peale EKRE. Tema arvates on selle põhjuseks Eesti poliitiliste jõudude konsensuslik hoiak välis- ja kaitsepoliitikat puudutvates küsimustes.

"Minu jaoks on poliitiliste valikute kriteeriumid ammu paigas," kommenteeris Mihkelson oma Reformierakonna kasuks vastu võetud otsust. "Vaadetelt parempoolse inimesena on minu jaoks oluline, et erakond kuhu kuulun, töötaks isikuvabadusi ja ühiskonna tasakaalustatust esikohale tõstes avatud ja uuendusmeelses vaimus Eesti parema tuleviku nimel."

Marko Mihkelson oli IRL-i liige kuni 2017. aasta suveni. Enne seda kuulus Mihkelson erakonda Res Publica, millega ühines 2001. aastal. IRL-ist lahkumist põhjendas Mihkelson erakonna vanameelsuse ja poliittehnoloogiate kasutamisega, mis tema maailmavaatega ei ühti. Temaga samal ajal lahkus IRL-ist ka Margus Tsahkna.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!