Mailis Reps toetab koolides kohustuslikku religiooniõpetust: kristluse roll on Eesti jaoks oluline

 (538)
Mailis Reps
Mailis RepsFoto: Rauno Volmar

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps toetab koolides kohustuslikku religiooniõpetust, mis tutvustaks erinevaid usundeid ning aitaks maailmasündmusi paremini mõista ja mõtestada.

Reps rääkis Vikerraadio saates "Kirikuelu", et Eestis on palju koole, kel on hea side kohaliku kirikuga, vahendab ERR Uudised. Eriti käib see ministri sõnul maapiirkondade kohta, kus kohalik kirikuõpetaja käib koolides õpetamas.

Reps tunnistas, et ühiskonnas on tekkinud liikumisi, kes üldse ei taha koolis religiooniõpetust näha, mistõttu on ühtlane ja kohustuslik aine sissetoomine tänaseks ära vajunud. Küsimusele, kas ta ise toetaks religiooniõpetuse kohustuslikuks muutmist, vastas Reps, et see on tema südameasi.

Ministri sõnul käivad ka tema enda lapsed kristlikus koolis ning ta peab kiriku ja kristluse rolli Eesti jaoks väga oluliseks.

"Kui Soome rahvas ütles seda suurelt välja, et tema on loodud tänu kirikule ja kristlusele, siis meie oleme selles osas tagasihoidlikud. Aga ka meil on kirikul meelsuse hoidmisel ja raskete hetkede üleelamisel suur roll."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare