Magus vanalinna kinnistu RKASile - valitsus kiitis heaks ennistuskoja Kanut äraviimise Sirbi toimetuse naabrusest

 (4)
Muinsuskaitseameti maja
Muinsuskaitseameti majaFoto: Vallo Kruuser

Tänane Eesti Ekspress kirjutas, et Sirbi toimetusega samas vanalinna hoonetekompleksis asuv ennistuskoda Kanut viiakse üle vabaõhumuuseumi juurde Haaberstis, Kanuti kallis kinnistu vanalinnas läheb aga Riigi Kinnisvara ASile (RKAS).

RKAS oleks kultuuriministeeriumi toel soovinud endale saada ka Kanuti kõrval asuvat Sirbi kinnistut, aga ajalehte juhtiva SA Kultuurileht nõukogu ei toetanud seda.

Valitsus andiski tänasel istungil kultuuriminister Urve Tiidusele volituse asutada sihtasutus Eesti Vabaõhumuuseum, mille moodustavad senine riigimuuseum Eesti Vabaõhumuuseum ning ennistuskoda Kanut.

Riigi poolt uuele sihtasutusele üleantava vara hulka kuulub kinnistu Tallinnas asukohaga Vabaõhumuuseumi tee 12. Ennistuskoja Kanut kasutuses olevat kinnistut asukohaga Pikk tn 2, haldab RKAS ning seda sihtasutusele üle ei anta. Kuni uue ühishoone valmimiseni Vabaõhumuuseumi territooriumil jääb Ennistuskoda Kanut tegutsema vanalinnas, teatas kultuuriministeerium pressiteates.

Kultuuriministeeriumi muuseuminõuniku Marju Reismaa sõnul loob sihtasutuse Eesti Vabaõhumuuseum asutamine ja kahe riigiasutuse, Eesti Vabaõhumuuseumi ja ennistuskoja Kanut ühendamine sünergia sisutegevustes. "Näiteks on ühiselt võimalik paremini arendada koolitusprogramme ja ühendada jõud ka turundus- ja kirjastustegevuse alal," märkis Reismaa.

Seotud lood:

Lisaks kavandatakse kahele asutusele Eesti Vabaõhumuuseumi territooriumile uut ühist hoonet, mis hõlmaks enda alla nii külastuskeskuse, hoidla kui ka konserveerimiskeskuse tegevused.

Kahe endise riigiasutuse ühine visioon sihtasutusena on olla kompetentne ja rahvusvaheliselt tunnustatud kultuuripärandit uuriv, koguv, säilitav, vahendav ja väljaõpet pakkuv mäluasutus ning elamuslik turismisihtkoht.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare