Maa-ameti eksjuht Kalev Kangur nõuab kohtus saamata palka

 (6)
Toomas Annus ja Kalev Kangur
Toomas Annus (vasakult) ja Kalev Kangur.Foto: Siim Lõvi

Maadevahetuse kriminaalasjas kohtus süüdi mõistetud maa-ameti eksjuht Kalev Kangur on esitanud halduskohtusse kaebuse kohustamaks keskkonnaministeeriumi maksma talle saamata jäänud palka ja kasutamata puhkusepäevade eest hüvitist.

Kalev Kangur taotleb kohtu kaudu saamata jäänud palka summas 1188,70 eurot ja kasutamata puhkusepäevade eest hüvitist ja viivist lõpparve tähtaegselt maksmata jäänud summas.

Keskkonnaministeerium ei nõustu kaebuses toodud seisukohtadega ja leiab, et on käitunud seaduslikult, tuginedes avaliku teenistuse seadusele, töölepingu seadusele ja puhkuseseadusele ning nende alusel antud teistele asjassepuutuvatele õigusaktidele.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi andsid Villu Reiljan keskkonnaministrina ja Kalev Kangur maa-ameti juhina ärimeestele teavet, millised looduskaitseliste piirangutega maatükid saab vahetada riigikinnistute vastu. Kangur, Reiljan ja toonane põllumajandusminister Ester Tuiksoo said süüdistuse kohaselt ametialaste seadusevastaste tegude eest ärimeestelt vara ja soodustusi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare