Kohtumine algas juba kell üks päeval ning see pidi olema pelgalt formaalsus, kus mõlema poole piiriesindajad vaatavad üle juba varem koostatud akti ja kinnitavad seda oma allkirjaga. Neljaliikmeline delegatsioon, kuhu kuulusid riigi poolt määratud piiriesindaja, Lõuna prefektuuri piirivalve büroojuht, piirivalvur ja tehniline sekretär naasis jalgsi Vene poolelt alles neli tundi hiljem ja tulemusteta.

„Täna ei lepitud kokku detailides, õigemini ei nõustunud Vene pool selle juba koostatud aktiga,“ rääkis vahetult pärast kõnelusi Lõuna prefekt Tarmo Kohv. Tema sõnul olid peamisteks vaidlusküsimusteks detailid, kust poolt kuhu keegi liikus.

Vaidlusaluseid detaile kinnitavad tõendid on Kohvi sõnul Eesti poolel olemas. Peamise tõestusmaterjalina tõi ta välja sündmuskoha vaatluse ja selle käigus kogutud füüsilised tõendid. „Seal vaadeldi igasuguseid loodusmärke ja piirivalvurid kasutavad ka selliseid fikseerimismeetodeid nagu peitemärgid ehk kui piirivalvur soovib midagi esile tuua siis ta paigaldab sinna ainult talle teadaolevad peitemärgid ja kui seda on rikutud, siis ongi teada, et piiri peal on midagi tehtud,“ rääkis ta.

Küsimusele, kas lisaks eelpool toodud tõenditele eksisteerib ka pildi-, video- või helisalvestisi ei soovinud Kohv vastata. Seevastu leidis ta, et tõenäoliselt on sellised füüsilised tõendid olemas Vene poole esindajatel „Aga samas kanget mürki ma selle kinnituseks võtta ei taha,“ lisas ta.

Eesti ja Vene delegatsioon kohtuvad Luhamaa piiripunktis samas koosseisus taas kolmapäeval.