Suure osa sellest kogusest moodustavad hulkuvad kassid, kelledele kodu leida ei õnnestunud. Märkimist väärib ka asjaolu, et mitte kõik varjupaigad ei saada oma „loomseid ülejääke“ Väike-Maarjasse, teatas Eesti Loomakaitse Selts.

"Endiselt on levinud soovimatute järglaste uputamine või muul julmal viisil hukkamine. Seda vaatamata asjaolule, et sellise teo eest saab isikut kriminaalkorras vastutusele võtta," märgivad loomakaitsjad.

"Kuna iga steriliseerimata kass võib saada aastas kuni 20 järglast, siis ainuüksi ühe kassi järeltulijad võivad moodustada 20 000 pealise kassiarmee. Nii hukatakse inimese hoolimatuse tõttu Eestis tuhandeid lemmikloomi. Iga kohusetundlik kassiomanik peab tagama, et tema lemmikkiisu järglased seda õõvastavat korjustehulka ei suurendaks," seisab loomakaitsjate teates.

Eesti Loomakaitse Seltsi koostöös mitmete loomakliinikute ja toetajatega sai 15. märtsil alguse kampaania, mille raames on loomaomanikul võimalik oma kass steriliseerida/kastreerida soodushinnaga. Registreerimine operatsioonidele toimub Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehekülje www.loomakaitse.ee kaudu alates 15. märtsist, kampaania kestab kuni 30. aprillini.

Kampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles oma lemmikut steriliseerima/kastreerima ennetamaks seeläbi hulkuvate loomade arvu kasvu ning lemmikloomade julma kohtlemist (nt soovimatutest järglastest vabanemist julmal viisil). Lisaks soovib Eesti Loomakaitse Selts juhtida ühiskonna tähelepanu kassidega seonduvatele probleemidele ning tõsta inimeste teadlikkust loomade heaolu parandamisel.