Lipo selle aasta kahjumiks on planeeritud 170 000 eurot

 (80)
Edgar Savisaar Hinnavõidupäeval
Edgar Savisaar HinnavõidupäevalFoto: Priit Simson

Lipot pidav AS Tallinna Turud ei oska eraldi välja tuua 22. jaanuaril toimunud hinnavõidupäeva kulu. Küll aga märkis Tallinna Turgude direktor Tiia-Liis Jürgenson, et linnaeelarves on linnapoes 2015. aastal müüdavate toidu- ja tarbekaupade läbimüügi doteerimiseks eraldatud 170 000 eurot.

See tähendab, et nii igapäevaste kui erakorraliselt realiseeritavate kaupade läbimüüki lipos toetatakse linnaeelarvest kalendriaasta kestel kokku 170 000 euroga.

"Linnapood LIPO ei ole pidanud vajalikuks hinnata eraldi igal päeval läbimüüdud toiduainete ja esmatarbekaupade dotatsioonivajadust," selgitas Jürgenson Delfile, miks ei oska ta öelda, palju hinnavõidupäev maksma läks.

Linna soodsaimate hindadega toidukaupade müügipäeva korraldamine on tema sõnul osa Tallinna sotsiaalteenuste mahukast paketist, millega omavalitsus toetab toimetulekuraskustes inimesi. Linnapoes müüakse esmavajalikke toidu- ja tarbekaupu nn sotsiaalhinnaga osana ülelinnalistest sotsiaalmeetmetest.

22. jaanuaril toimunud hinnavõidu päev ei jää tema sõnul viimaseks. Plaanis on korraldada järgmine hinnavõidupäev 19. veebruaril. Võimalik, et ka linnapoe avamise aastapäeval, maikuu lõpus, rõõmustavad Tallinna Turud linnarahvast "soodsate hindade päevaga".

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare