Liiklushuligaan, värise! Lühimenetluse rakendudes on politseinikel rohkem aega pisirikkujaid püüda, selmet pabereid täita

 (117)
Liiklusjärelevalve-11
Kiiruse mõõtmine. Pilt on illustratiivneFoto: Ilmar Saabas

Pärast uue lühimenetluse kasutuselevõttu kergemate väärteomenetluste puhul jõuavad politseinikud liikluses rohkem liiklusrikkujaid püüda, patrullide arv jääb praeguse seisuga samaks.

"Hetkel võtab väärteo menetlemine aega keskmiselt 20 minutit. Uued muudatused vähendaksid oluliselt menetlusaega," ütles Politsei- ja Piirivalveameti ennetuse ja süüteomenetluse büroo juhtivkorrakaitseametnik Ele Nuka Delfile. "Seega fikseeritud karistused ning kiirem menetlus võtavad inimese ja ka politseiniku aega vähem, ühtlasi sama arvu patrullpolitseinikega on võimalik sama aja jooksul rohkem panustada liiklusohutusse," lisas ta. Suurem panus liiklusohutusse võiks siis usutavasti väljenduda suuremas hulgas tabatud liiklusrikkujates.

Eelmisel nädalal kiitis valitsus heaks eelnõu, millega võetakse lihtsamate väärtegude menetlemiseks kasutusele uus menetlusliik – lühimenetlus. Uue korra järgi pääseb 20 pisirikkumise puhul viie minutiga ja sellest ei jää jälge karistusregistrisse.

Kui varem oli trahvidel ülempiir ja lõplik karistus määrati piltlikult öeldes näo järgi, siis edaspidi on nende rikkumiste trahvisummad fikseeritud. Trahvid jäävad vahemikku 20–80 eurot.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!