Laev sõitis seitsmele paadile otsa

 (18)

Emajõel lastele lõbusõitu teinud mootorlaev Pegasus rammis esmaspäeval Jõe sadamas seitset paati ja purustas sadama varikatuse, ükski inimene vigastada ei saanud.

Õnnetus juhtus Sõpruse silla lähedal esmaspäeva pärastlõunal. Pegasuse pardal oli 38 last ja neli täiskasvanut, kes kõik pääsesid vaid ehmatusega, kirjutab SL Õhtuleht.

Jõe paadisadamas trossidel õõtsunud seitse päramootoriga paati said kõvasti kannatada: kahel neist sõitis Pegasus puruks mootorid, ühel esiotsa, ühel tüüri labida ja võlli, ühel kõveraks tagumise nurga ja tõstuki, ühe paadi vindil tüki küljest ning ühel lõhkus tõstuki.

“Õnneks riivas Pegasus paate küljega, kui laev oleks paatidesse sõitnud, nina ees, poleks midagi järele jäänud,” rääkis paadisadama juhatuse endine liige Voldemar Namsing, kelle sõnul oleks liikluseeskirjade järgi pidanud Pegasus sõitma vastaskalda ääres.

Namsingu hinnangul võis Pegasus paadiomanikele tekitada umbes 100 000 krooni kahju, ta kahtlustab, et Pegasuse kapten ei pruukinud olla kaine.

Pegasuse kapten Viktor Palu ütles, et laeva rool oli kinni kiilunud. Ta oletas, et jõe põhjas võis olla mõni palk, mis kiilus laeva sõukruvi külge.

Veeteedeamet algatas pärast õnnetust juhtunu suhtes juurdluse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare