"Eks näitab aeg, kuidas valijad hindavad tulevikus valitsemiskava, mille alusel valitsuskoalitsioon teeb tööd edasi," ütles Kukk BNS-ile kommentaariks erakondade märtsi toetusuuringule.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE), Keskerakonna ja Reformierakonna toetus märtsis peaaegu võrdsustus, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud TNS Emori üle-eestilisest küsitlusest.

Kui praegu toimuksid riigikogu valimised, hääletaks sotsiaaldemokraatide poolt 27, Keskerakonna poolt 26 ja Reformierakonna poolt 25 protsenti valijatest.

Kuu varasemaga võrreldes kasvas toetus Reformierakonnale kahe ning sotsiaaldemokraatidele ühe protsendipunkti võrra. Keskerakonna toetus jäi samale tasemele. Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) toetus oli märtsis 15 protsenti ehk kahe protsendipunkti võrra väiksem kui kuu varem.

Reformierakonna toetus hakkas vähenema mullu suve lõpus. Kui veel augustis toetas Reformierakonda 39 protsenti valijatest, siis jaanuariks oli toetus langenud 20 protsendile. Alates veebruarist on Reformierakonna toetus taas kasvama hakanud.

Kahe opositsioonipartei kogutoetus oli märtsis 53 ja kahel koalitsiooniparteil 40 protsenti. See suhe ei ole kuu varasemaga võrreldes märkimisväärselt muutunud.

Parlamendivälistest erakondadest oli märtsis kõrgeim roheliste toetus, kellele annaks riigikogu valimistel oma hääle kolm protsenti valijatest. Konservatiivset Rahvaerakonda, Iseseisvusparteid, Kristlikke Demokraate ning üksikkandidaate toetas üks protsenti vastanutest.

Emor küsitles rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellimusel 915 valimisealist kodanikku nende kodudes. Emor esitab andmed vaid neist vastajatest, kel on olemas erakondlik eelistus. See muudab reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega. Märtsis oli "ei oska öelda" osakaal 39 protsenti, mis on seitsme protsendipunkti võrra enam kui veebruaris.