Korb: toetan Eesti julgeolekupoliitika aluspõhimõtteid ning kuulumist NATOsse

 (55)

Valitsuse pressikonverents
Mihhail KorbFoto: Ilmar Saabas

Kui teisipäeval kinnitas Haapsalus sõjaveteranide ees kõnelenud keskerakondlasest riigihalduse minister Mihhail Korb, et ei poolda NATOsse kuulumist, siis täna ütles ta, et toetab Eesti julgeolekupoliitika aluspõhimõtteid. Korbi sõnul peab Eesti olema NATO aktiivne liige ning panustama alliansi töösse, sest ühtne ja tugev liit on Eesti kaitsevõime oluliseks aluseks.

Korb vabandas oma Haapsalu esinemise eest. „Kinnitan siinkohal, et toetan täielikult Eesti kuulumist NATOsse ning meie liitlaste tööd ja kohalolekut Eesti kaitsevõime tugevdamisel,“ rõhutas Mihhail Korb. „USA, Suurbritannia, Prantsusmaa, Hispaania, Taani ja teiste liitlaste toetus on nähtav ja oluline.“

Korb selgitas, et oma sõnavõtus pidas ta silmas eelkõige tugeva ja iseseisva kaitsevõime arendamise olulisust. „Eesti liikmelisus NATOs on tugevdanud meie julgeolekut, oleme saanud nii praktilist kui ka poliitilist toetust oma julgeolekupoliitika eesmärkide täitmiseks ning pean seda meile väga oluliseks,“ kinnitas Korb.

Riigihalduse minister Mihhail Korb (KE) ütles teisipäeval Haapsalus veteranidega kohtudes, et tema ei toeta Eesti kuulumist NATOsse, vahendab Lääne Elu.

„Mina… võib-olla ütlen eestlaste vaatevinklist ebameeldiva fraasi, mina pole NATO liikmelisuse poolt,“ selgitas minister.

„Mulle meeldib soomlaste poliitika selles küsimuses. Aga kui teha oma armee, läheb see veel kallimaks. Saate aru? Soomlased ehitavad oma armeed, nad on NATOst eraldi, tegelevad ise oma riigi kaitsmisega. Aga neile ei tule keegi appi.“

125 000€
Raasiku vald, Majaosa
161 500€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
229 000€
Rae vald, Majaosa
275 000€
Tallinn, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
56 000€
Viimsi vald, Korter
85 900€
Tallinn, Korter

427 700€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
467 780€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare