Koolidirektorid käisid kulukal õppereisil Brasiilias

 (50)
Koolidirektorid käisid kulukal õppereisil Brasiilias
AP/Scanpix

Poolteist kuud pärast seda, kui õpetajad nõudsid streigi abil endale palgatõusuks raha, sõitsid kahe Tallinna kutsekooli direktorid aprilli lõpus kooli raha eest Brasiiliasse õppereisile. Reisi maksumus oli 4302 eurot inimese kohta, lisaks maksti direktorile kooli kassast ka päevaraha-32 eurot päevas.

Eksootiliseks reisiks kulutatud summa on võrreldav 14 noore õpetaja kuupalgaga. Kuigi haridusministeerium oli reisist eelnevalt teadlik, otsustati nüüd kutsuda reisil käinud koolijuhid vaibale. Koolidirektorite sõnul oli reis vajalik, ministeeriumi sõnul ebaotstarbekas.

21. aprillist 2. maini kestnud reisil Brasiilias, mille eestvedajaks oli Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL) ja korraldajaks koolitusfirma Addenda, käisid ka kahe kutsekooli - Tallinna Ehituskooli ja Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli direktorid. Mõlema kooli direktori reisi eest tasus kool ja raha võeti majandustegevuse ehk kooli omavahendite arvelt.

"Pean kahjuks tunnistama, et reis iseenesest oli tõesti küllalt kallis, kuid arvestades, sellega, et pole varem sellistel reisidel osalenud ja suure tõenäosusega ka sellist ei korda ja arvestades nähtut ja kuuldut ning saadud mõtteid, ei pea seda reisi siiski õigustamatuks," ütles Tallinna Ehituskooli direktor Raivo Niidas.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare