Koolidirektor: palgakärbe hävitab tuleviku

 (114)
Käärid
Foto: Ilmar Saabas

„Ühinen nendega, kes arvavad, et õpetajate palgakärbe on lühinägelik poliitika,“ lausus Delfile Tallinna Ühisgümnaasiumi direktor Mehis Pever.

„On kahte sorti tegevused – tulevikku suunatud ja parandustööd,“ arvas Pever, lisades, et õpetajate palkade kallale minnes hävitatakse just tulevikku.

„Juba praegu ei ole noortel motivatsiooni õpetajaks minna,“ sõnas Pever, ennustades, et palgakärpe tagajärgi saab tunda mitte ainult aasta-kaks, vaid kümme aastat. „Noortel on praegu palju väljakutseid, mis on põnevamad ja tasuvamad kui õpetajatöö.“

Peveri sõnul saavad õpetajad kindlasti aru, et ajad on rasked, kuid tema arvates antakse kärbetega vale signaal. „Kui õpetajad peavad kärbetest kandma ühe kolmandiku, siis ei ole see aus ega solidaarne,“ kinnitas koolidirektor.

Direktori sõnul ei taju inimesed õpetaja rolli. „Inimesed usuvad, et nende teadmised on nende teene, aga mitteteadmine on kellegi tegemata töö,“ rääkis Pever, selgitades, et inimesed unustavad ära, et õpetaja roll on suunata inimesi teadmiste juurde.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare