Koalitsiooni ühtsus mureneb: ka Tarmo Leinatamm hääletaks ACTA vastu

 (72)
Koalitsiooni ühtsus mureneb: ka Tarmo Leinatamm hääletaks ACTA vastu
Foto: Andres Putting

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Tarmo Leinatamm lausus, et praegusel kujul hääletab ta võltsimisvastase kaubandusleppe ACTA vastu, sest lepe on liiga üldsõnaline ja jätab seda jõustavatele ametnikele liigse vabaduse näiteks sõnavabaduse piiramiseks. Varem on oma kõhklustest ACTA teemal andnud märku ka Andrei Korobeinik ja Igor Gräzin.

Ta lausus Delfile, et mõistusega võttes on ta autorite poolt, aga samas on internet ka selline unikaalne vabadus inimeste jaoks, mille ükskõik milline piiramine ja pärssimine peab olema väga põhjendatud, näiteks väga konkreetsete julgeolekukaalutlustega.

Leinatamm oli nõus seisukohaga, et seni kuni kangide juures on mõistlikud inimesed, et tee ACTA mitte midagi. Aga kui näiteks peale järgmisi valimisi tuleksid teised mehed võimule, võiks ACTA anda neile sõnavabaduse piiramiseks palju võimalusi.

Viimastel päevadel on riigikogulased saanud inimestelt ka tohutu hulga meile. Leinatamm lausus, et vaid haridusminister Jaak Aaviksoo kõrgharidusreformi vastane liikumine tekitas sarnase kirjade tulva, aga ACTA teemalisi kirjasid on oluliselt rohkem. Kirjasid tuleb kümneid, eile võis isegi sada ära tulla, hindas Leinatamm.

Kodanike kirjadele lisanduvad ka kirjad Reformierakonna fraktsiooni liikmetelt, kes arutavad omavahel samu ACTAga seotud juriidilisi küsimusi, mida ka laiem avalikkus internetiportaalides.

Seotud lood:

Leinatamm lausus, et kodanike kirjad on tihti üsna emotsionaalsed ning kui on kohe näha sihitut laimu, siis ei hakka ta seda läbi lugema. Paremini argumenteeritud kirjad loeb ta diagonaalis läbi ja suuremat huvi pakkuvad loeb korralikult läbi. Ta märkis, et anonüümsete kirjade rohkus oli häiriv - inimesed ja organisatsioonid võiksid oma arvamusele ka nime juurde panna.

Kodanike kirjad ei ole Leinatamme hinnangul miski, mis peaksid teda hääletamisel mõjutama, sest oma otsuse teeb ta lepingut ennast ja seda puudutavaid materjale lugedes.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare