Klenski: küüditamist ei pea taunima(täiend)

 (1658)
Dimitri Klenski
Foto: DELFI

Vabakutselise ajakirjaniku ja poliitiku Dimitri Klenski sõnul tuleb küüditamisele alles hinnang anda ja see võib olla ka positiivne.

Kuna Nõukogude Liidu tegudele ei ole antud sarnast hinnangut nagu natsidele Nürnbergis, siis ei saa rääkida kommunistlikest kuritegudest, teatab Klenski Raadio 2 saates “Ülekuulamine,” teatas Raadio 2 pressiesindaja.

Klenski avaldab saates ka arvamust, et umbes kolme inimpõlve pärast on Eesti taas liidetud Venemaaga. Võrdluseks toob ta teised Euroopa suurriigid, mille kooseisus on tunnustamata väikerahvaid.

Dmitri Klenski ise kommenteerib Raadio 2 teadet järgmiselt:

„Teatan, et avaldatud info on klassikaline provokatsioon. Tähelepanuväärne on see, et uudis oli edastatud kaks-kolm tundi peale salvestamist reede õhtul, veel enne saate edastamist eetrisse laupäeval 6. jaanuaril.

Toimunu — on järjekordne näide selle kohta, kuidas Eesti massi-meedia on valmis „poliitiliste tellimuste” nimel õhutama kas või inimestevahelist vaenu, mida kinnitavad Delfi kommentaarid. Raadio 2 pressiteates öeldu ei ole minu seisukoht, vaid salvestatud vestluse pahatahtlik ja sihipäraselt moonutatud kommentaar. Uudises mind ei tsiteerita, minult kommentaari pole küsitud.“

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare