Kirjanik Reet Kudu tutvustab Belgias Eestit kui natsiriiki

 (212)
Kirjanik Reet Kudu tutvustab Belgias Eestit kui natsiriiki
AFP/Scanpix

“Eesti ultranatsionalistliku valitsuse poolt läbiviidav arvuka vene vähemuse jube diskrimineerimine”, teatas kuulutus, mis kutsus Antwerpenis toimuvale kohtumisele eesti kirjaniku Reet Kuduga, ürituse korraldajaks oli flaami PEN-klubi.

Raamatupoes “De Groene Waterman” toimunud kohtumisele laupäeva pärastlõunal oli kohale tulnud  ligi 30 inimest, enamik flaamid, aga ka mõned kohalikud eestlased ja isegi aukonsul. Hakatuseks teatas Kudu, et üleöö võttis Eesti riik meie venelastelt kõik õigused, passi ja töö, kirjutab Õhtuleht.

Kudu ütles, et ei taha olla vaikiv kaasosaline kuritöös, mida tema rahvuskaaslased venelaste vastu ühiselt toime panevad. Õhus lendavad uskumatud väiteid kuni selleni välja, et vene keele kõnelemise eest võib Eestis trahvi saada.

Sõna “natsism” käis jutust korduvalt läbi, venelasi sõimatavat Eestis okupantideks ja tahetavat deporteerida, samas ülistatavat meil Relva-SSi.

Kudu on enda sõnul ainus, kes Eestis venelaste diskrimineerimise vastu võidelda julgeb, ning võimalust, et asjad kunagi paremaks läheksid ja väidetav vihkamine venelaste suhtes kuidagi leeveneks, ta ei näe.

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehe veebiküljel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare