Ameti pressiesindaja Leili Tuul ütles Delfile, et teemaga tegeletakse aktiivselt ning asjaolude uurimine võtab aega.

"Tuletame inimestele meelde, et väga oluline on taolistest juhtumitest teada anda kohe, mitte nädal hiljem. Sotsiaalmeedias ei jõua kõigel silma peal hoida," sõnas Tuul.

Väärteomenetluse läbiviimine ja kõigi asjaolude selgitamine võtab aega, teatas keskkonnainspektsioon. Praegu on kõige olulisem kiiresti kindlaks teha, kas linnupoegi on võimalik päästa, juhul, kui nad tõepoolest tuulutusavadesse lõksu jäid. Praegu käib tuulutusavade avamine, et selgitada välja, mis olukord pesades valitseb. Majaelanike ütlused pesade olemasolu osas on vastuolulised.

Keskkonnainspektsiooni sõnul on meedias levinud videost on näha, et tegu ei olnud mitte pääsukeste vaid piiritajatega, kes võivad ornitoloogide sõnul ilma toiduta pikemat aega vastu pidada.

Täna hommikul telliti kohale tõstuk ja töömehed, kes hakkasid tuulutusavasid lahti tegema. Lisaks keskkonnainspektsiooni inspektoritele on kohapeal keskkonnaameti esindaja Tiit Koit, kes annab pärast esimeste avade avamist hinnangu tööde jätkamise otstarbekuse osas, samuti on eksperdina kohal Thea Perm Tallinna linnuklubist.

Kui selgub, et tööde käigus müüriti lindude pesad kinni, on tegu looduskaitseseaduse rikkumisega. Lindude tahtlik häirimine, eriti pesitsemise ajal, samuti pesade ja munade hävitamine on keelatud.