Kas Simsoni ühistranspordiplaani osas on toimunud läbimurre ja pilt selgumas? Praegu tundub, et siiski mitte

 (52)
Uued Hispaania liinibussid Harjumaa teedele
Maakonnaliini bussFoto: Sven Arbet

Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluv riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester ei kinnitanud üheselt täna ajakirjanduses levima hakanud infot, nagu saaksid ühistranspordikeskused 1. juulist ikkagi ise otsustada, kuidas nad täiendavat dotatsiooni täpselt kasutama hakkavad.

„IRL on olnud kogu aeg sellel seisukohal, et anda rohkem võimalusi ja õigust ühistranspordikeskustele,” ütles Sester Delfile. „Me oleme seda ka koalitsioonipartneritele rohkem kui üks kord kommunikeerinud ja ma loodan, et läbirääkimistel kolme osapoole vahel me jõuame kindlasti selle lahenduseni, et ühistranspordikeskustel oleks rohkem võimalusi,” lisas ta.

Lääne maakonnaleht Lääne elu vahendas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Kadri Tonka sõnu, kes ütles, et ministeerium ühistranspordikeskustele midagi peale ei sunni ja keskused saavad ise otsustada, kas soovivad pakkuda reisijatele soodushinnaga või tasuta sõitu.

Täiendavaid kommentaare ministeerium ega ka Keskerakonda kuuluv majandus- ja taristuminister Kadri Simson täna lõunaks andnud ei olnud. Pressiesindaja Tonka ütles vaid, et täpsemalt kommenteeritakse teemat siis, kui ministri määrus on allkirjastatud.

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus juht Vello Jõgisoo kinnitas aga Ärilehele, et viimase info kohaselt saavad ühistranspordikeskused tõepoolest hakata ise valima, kas soovivad pakkuda tasuta ühistransporti või mitte.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!