Kas Krištafovitš ei sobi võrdõigusvolinikuks, sest ta on Putini vastu ja kanepi poolt?

 (50)

Eesti Vabaerakonna üldkogu Kamahouse 'is
Jevgeni KrištafovitšFoto: Priit Simson

Tuntud aktivist Jevgeni Krištafovitš tahab saada võrdõigusvolinikuks. Peale konkursile avalduse saatmist üllatas teda ebameeldivalt sotsiaalministeeriumi väide, et ta ei sobi sellesse ametisse, sest ta on kritiseerinud Venemaa president Vladimir Putinit ja toetab kanepi tarvitamise legaliseerimist. Sotsiaalministeerium tunnistas, et Krištafovitši jõulised seisukohad valmistavad neile muret.

"Nimelt, mulle helistas üks meeldiv naisterahvas sotsiaalministeeriumi personaalosakonnast. Proua teatas mulle, et mina ei kõlba volinikuks üldse mitte, sest nemad leidsid internetist minu video, kus ma olen väljendanud teravat kriitikat Putini kohta ja lisaks sellele kritiseerisin ma korduvalt riikliku narkopoliitikat ning olen toetanud kanepi tarvitamise dekriminaliseerimist Eestis. Need arvamusavaldused olevat teravas vastuolus sotsiaalministeeriumi väärtustega," teatas nördinud volinikukandidaat.

Krištafovitš ei mõistnud, miks nõutakse soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinikult kui sõltumatult ametiisikult toetust mingile kindlale poliitilisele liinile.

Loe veel

"Minu üsna šokeerivat muljet telefonivestlusest sotsiaalministeeriumi esindajaga kinnitasid ka tema täpsustavad küsimused, mida ta mulle esitas. Nimelt huvitas teda, miks ma olen aastaid töötanud vabaühendustes ja tegelenud inimõiguste teemadega, selmet olla ametnik kuskil ministeeriumis. Küsis, kas vabaühendustes kaasa löömine on mingi ettevõtluse vorm. Ma olin suht nõutu, sest viimane kord, kui ma olen ametniku käest kuulnud küsimust, kas mittetulundussektorisse minnakse raha pärast, oli enam kui 10 aastat tagasi," lisas Krištafovitš.

Seotud lood:

Sotsiaalministeeriumi personalijuht Kärt Kase tunnistas, et taolise kõne ta tegi. "Minu soov oli täpsustada Jevgeni Krištafovitši tausta ja selgitada tema rolli ning tegevuse sisu mittetulundusühingutes. Kandidaadi jõulised seisukohavõtud avalikkuses valmistasid mulle muret selles osas, kas need võiksid varjutada tema kui võimaliku voliniku tulevasi seisukohti avalikkuse jaoks. Kohtleme Jevgeni Krištafovitši kandidatuuri võrdväärselt kõigi teistega - objektiivselt, õiguspäraselt ja kooskõlas hea tavaga. Vabandan, kui meie vestluses oli ebaselgusi, mis võisid kandidaati solvata," kommenteeris Kase.

209 000€
Kiili vald, Majaosa
109 000€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
90 000€
Tallinn, Korter

99 900€
Tallinn, Korter
76 000€
Tallinn, Korter
159 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare