Kapo paljastab Konstitutsioonipartei olemuse

 (96)
Andrei Zarenkov
Postimees/Scanpix

Vene ekstremisti Andrei Zarenkovi juhitav Konstitutsioonipartei on sisuliselt välisriigist juhitav õõnestusprojekt, mille rahastamiseks tuleb raha nii Vene riigilt kui ka ärimeestelt, seisab kaitsepolitsei aastaraamatus.

2006. aastal nimetati Eestimaa Ühendatud Rahvapartei Konstitutsioonierakonnaks. Tegemist on omapärase kooslusega, mis pürib esindama kogu Eesti venekeelset elanikkonda, kuid selle peamisteks rahastajateks on Vene Tallinna suursaatkonna diplomaadid, erinevad Moskva linnavalitsuse ametkonnad, Venemaa meedia ja erinevad Vene eriteenistuse kontaktisikud, seisab kapo aastaraamatus.

Erakonna kunstlikule moodustisele viitab kasvõi asjaolu, et Venemaa meedias suure organisatsioonina näidatud parteil on raskusi isegi oma liikmete miitingule meelitamisega.

Moskva toetab erakonda varjatult — erinevate kultuuriprojektide jm ürituste kaudu. 2006. aasta suvel saadeti ärimeestele tollase Vene suursaadiku Konstantin Provalovi allkirjadega kirju, milles “paluti” rahaliselt erakonda toetada. Ridade vahelt võis lugeda ähvardust Venemaaga seotud äriprojektidele.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare