Kapo leidis Võru lähistel viie nõukogude võimu ohvri skeletid

 (49)
Kapo leidis Võru lähistel viie nõukogude võimu ohvri skeletid
Foto: Andres Putting

Kaitsepolitsei uurijad tõid täna Võru lähistel metsas päevavalgele viie inimese luustikud, mis olid maetud läinud aastal avastatud 10 skeletiga massihaua lähistel.

Võru-Valga maantee lähistel Reedapalo mustikametsast avasid kaitsepolitseinikud täna neli hauda, millest ühes oli kaks ohvrit näoli sisse visatud, rääkis ERR raadiouudistele sõjahaudade uurija Arnold Unt.

Täna päevavalgele tulnuga täiendatakse eelmisel aastal alustatud kriminaalasja inimsusevastaste kuritegude paragrahvi alusel.

Kaitsepolitseiameti lõunaosakonna direktor Janek Järva sõnul on tegemist Nõukogude julgeolekuorganite polt toime pandud tapmistega. Tema sõnul oli neil 1946. aastas selline instruktsioon, et kõik tapetud pidi hävitama või peitma.

Võimalik, et NKVD timukad kasutasid metsa laipade peitmiseks pikka aega.

Leitud tähistamata matmiskohad asuvad üpris väikesel maa-alal. Ohvrite isikute tuvastamise kõrval tegelevad uurijad ka veretöö toimepanijate selgitamisega. Praeguseks on uurijatel leitud haudadest kogutud ka hulk DNA proove, millest osad võivad olla pärit ka veretöö toimepanijatelt.

Kapo ootab ka võimalike toonaste sündmuste tunnistajate abi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare