Kallas: välisfirmade kasumi Eestist väljaviimine pole probleem

 (257)
Kallas: välisfirmade kasumi Eestist väljaviimine pole probleem
(Foto: Karin Kaljuläte)

Eesti reinvesteeritud kasumi tulumaksuvabastus lubab suurfirmadel kasumit välja vedada, kuid endise peaministri ja praeguse kõrge euroametniku Siim Kallase hinnangul ei ole siin probleemi, kuna need ettevõtted toovad ka suurtes kogustes jõukust riiki.

„(Seda süsteemi – toim) ei tule ümber teha. Esiteks tuleks mõõta, kui palju selle tõttu raha sisse tuleb. Mida on vaja töökohtade tekitamiseks? Investeeringuid. Ja Rootsi teeb ju täpselt samamoodi. Rootsi maksustab elanikkonda ühtlaselt, kogu kõrgelt arenenud tööstuse investeeringud on sisuliselt maksuvabad. Sama nagu meil. Ja Rootsi on kindlasti üks hästi hakkama saanud edukas riik,“ rääkis Siim Kallas intervjuus Eesti Päevalehele.

„Kui arvata, et tõkendi ettepanemisel jääks raha Eestisse, siis on see suhteliselt suur illusioon. Siis seda raha Eestisse lihtsalt ei tuleks ja polekski siia midagi jätta,“ leidis ta.

Kui rääkida aga Euroopast laiemalt, siis tundub Kallasele praegu kummaline olukord, kus kõik muud valdkonnad-inimesed on hädas, kuid pangad saavad ikka suuri kasumeid.

Täismahus intervjuud saate lugeda tänasest Päevalehest!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare