Kaljulaid The Telegraphile: digitaalset revolutsiooni lähedalt nähes tekib küsimus, kas riik praegusel kujul sobib 21. sajandisse

 (47)
President Kersti Kaljulaid New Yorgis ÜRO peasekretäri Antonio Guterres'iga
President Kersti Kaljulaid Foto: Lauri Tankler

President Kersti Kaljulaid kirjutas The Telegraphis, et tänapäeva inimesed on digitaalsed ja globaalsed ning kui riik sellega sammu ei suuda pidada, muutub ta vananenuks.

"Eesti presidendina esindan ma ainsat tõeliselt digitaalselt riiki. Pea kõiki meie kodanike tegevusi alates valimistel hääle andmisest saab teha turvaliselt internetis. Meie e-residendid saavad luua äri nii, et ei pea Eestisse jalgagi tõstma. Nähes seda digitaalset revolutsiooni lähedalt, tekib küsimus, kas riik sobib sellsel kujul 21. sajandisse," kirjutas Kaljulaid.

"Traditsiooniliselt on inimesed seotud vaid ühe riigiga. Selle riigiga, kuhu nad maksavad oma maksud ning kus neil on sotsiaalsed garantiid. Kui aga inimesed saavad vabalt liikuda, muutub süsteem keerulisemaks. Samas ta ei kao. Küsimus on ikka samas - kohas, kus sa elad ja töötad, on sul õigus saada sotsiaalseid hüvesid," lisas Kaljulaid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare