Kaja Kallas kinnisvaramaksust: uute maksude kehtestamise mõte pole praegu kohane

 (100)
Swedbanki privaatpanganduse seminar
Kaja KallasFoto: Tiit Blaat

Reformierakonna esimeheks pürgiv Kaja Kallas ütles võimaliku kinnisvaramaksu kohta, et uute maksude kehtestamise mõte ei ole praegu Eestis kohane.

"Viimsi vallavanem rääkis kinnisvaramaksudebati taaselustamisest, mitte maksu kehtestamisest. Ja kui vaadata erinevaid reaktsioone, siis see debatt tundubki olevat alanud," ütles Kaja Kallas Delfile kommentaariks oma isa Siim Kallase väljaütlemisele.

"Hetkel kui Eesti elanikkond on praeguse valitsuse tehtud maksusegaduse pärast nii hellaks tehtud, ei ole uute maksude kehtestamise mõte kohane," märkis Kaja Kallas. "Peaksime hoopis vaatama, kuidas saame inimeste maksukoormust vähendada," lisas ta.

Kaja Kallase sõnul on aga kindlasti vajalik arutelda omavalitsuste tulubaasi üle, et omavalitsused saaksid paremini neile pandud ülesandeid täita.

Reformierakonna auesimees ja Viimsi vallavanem Siim Kallas ütles esmaspäeval Viimsi valla tulubaasi suurendamisele pühendatud ürtitusel kõneledes, et kinnisvaramaks oli kunagi maksupoliitika väljatöötamisel kõne all ja seda nähti toona kohaliku omavalitsuse tulubaasi ühe komponendina.

Nii Reformierakonna kui ka Isamaa ja Res Publica Liidu juhtivpoliitikud välistasid seepeale igasuguse kinnisvaramaksu kehtestamise võimaluse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare