Kaitsja taotleb Tuiksoo õigeksmõistmist kõigis kohtuastmetes

 (16)
Advokaat: loodan, et Tuiksoo seisund võimaldab tal homme kohtusse ilmuda.
Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Kaitsja Raivo Laus taotleb Ester Tuiksoo õigeksmõistmist Harju maakohtus nn maadevahetuseprotsessil ja õigeksmõistmist vajadusel ka kõigis järgnevates kohtuastmetes.

Tuiksood süüdistatakse selles, et ta 2006. aastal põllumajandusministrina nõustus ja võttis vastu võimaluse valida tasuta määramata ajaks kasutamiseks Merko Ehitus AS poolt ehitatud korteri, kirjutab Õhtuleht.

Tuiksoo on kogu menetluse käigus kinnitanud, et ta on süütu, kinnitab Tuiksoo kaitsja, vandeadvokaat Raivo Laus. "Ta ei ole nõustunud ega võtnud vastu võimalust valida tasuta ajutiseks kasutamiseks korterit, ta on soovinud küll osta korterit, ja selleks ta on käinud vaatamas erinevaid kortereid Tallinnas, sh korterit Rävala pst 1961, mille näol oli tegemist korteri toorikuga - veekahjustus, ilma valgustuseta, juhtmed rippusid laes, siseviimistluseta ja mööblita korter," seisab Lausi ja teise kaitsja, Viktor Särgava kaitsekõnes.

Et korteri omaniku poolt pakutud hind oli liialt kõrge, keeldus Tuiksoo korterit ostmast. Uurimise käigus oli kogutud hulganisti tõendeid, mis välistasid Tuiskoo süüd, kinnitavad kaitsjad.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!