Kaitseväe õppusel tagurdas veok otsa reservväelasele: mees vajas operatsiooni

 (125)
Täiendatud kell 8.25!

Kevadtorm 2016
Kevadtorm 2016Foto: Tauno Tõhk / Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Eile pealelõunal sai raskelt viga õppekogunemisel osalenud reservväelane, kui veoauto talle otsa tagurdas. Delfi andmetel tehti talle eile operatsioon.

Õnnetus juhtus Männiku harjutusalal taktikalise harjutuse raames, teatas kaitseväe peastaap. Rühm oli veoautodega rännakul ning jäi seisma imiteeritud miinivälja ees. Esimeses autos asunud meeskonnaülem jalastus ala kontrollimiseks ning liikus sõiduki taha, et see alast välja juhatada. Tekkis tulevahetus imiteeritud vastasega, meeskonnaülem varjus auto taha ning samal ajal alustas autojuht tagurdamist, et tulekontaktist eemalduda. Tagurdades ei näinud autojuht, et tema sõiduki taha jäi kaasvõitleja ja sõitis talle otsa.

Kaitseväelased andsid kannatanule kohapeal esmaabi ning kutsusid viga saanud sõdurile kiirabi, mis toimetas ta Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Reservväelase tervislik seisund on peastaabi teatel stabiilne. Tema lähedasi on juhtunust teavitatud.

Delfi andmetel tehti mehele eile operatsioon. Põhimõtteliselt sõideti mehest üle kaks korda - kehast käis üle nii tagumine kui esimene ratas. Väidetavalt arvas veoki juht esmalt, et sõitis üle kivist või juurikast ehk ta ei reageerinud väga kiiresti.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare