Jürgen Ligi: suur ja uhke Britannia jäi üleöö väiksemaks

 (202)

Jürgen Ligi valitsuse pressikonverentsil
Jürgen Ligi valitsuse pressikonverentsilFoto: Priit Simson

Haridusminister Jürgen Ligi kahetses Suurbritannia otsust Euroopa Liidust lahkuda. "Suur ja uhke Britannia jäi üleöö väiksemaks," kommenteeris Ligi Facebookis.

Kui palju tãpselt, on mõõdetav vaid vähestes mõõdetes - naela kurss või varade väärtus teeb tillemaks majanduse, territooriaalselt võib mõõduks saada Šotimaa lahkumine.

Brittide positsioonide kahanemises ei ole siiski ainult maitseasi, kas vaielda Euroopa poliitikate üle suurte laudade taga või üritada väikese taga säilitada endale mingi mõjujõud ja kuidagi pääs maailma suurimale turule, või kas omada väärtuste liitu, millega suhelda teistsuguste väärtussüsteemidega.

Muidugi saab Britannia ka väiksemana hakkama ja mõnegi kaotuse alates naela odavusest pöörata isiklikuks võiduks. Mis aga väikeseks jääb, on Euroopa väiksemaks tegemine, Lääne ühtsuse lõhkumine ja sarnaste ambitsioonide vallandamine kogu Euroopas. Idaraha nautivad parteid juba juubeldavadki üle Euroopa ja ka Eestis kõlab õõnes riigi tagasi võtmise ja Euroopa hullumeelsuse lõpetamise jutt, mille taga ei ole ühtki praktilist ideed ega kooliharidustki.

Loe veel

Väikesel rahval pole muud võimalust kui koostöö ja rahu, ja koostöö ja rahu valisid ELi loomisega ka suured. Paradoks on, et suur tuleb selle kaotusega paremini toime, temaga arvestatakse ikka, suure suuremeelsus seisneb aga ka väikestega arvestamises. Nood ei saa eriti väiksemaks jääda, neil on probleem ainuüksi jäämisega. Kahjude vähendamine on nüüd see, mis meid brittidega ühendama hakkab, selle asemel, et ühendaks koostöö reformimine. Ja muidugi ühendavad Lääne liberaalsed väärtused - mida mõttetum see lahutusuudis on.

126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
160 000€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
166 000€
Tallinn, Suvila
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
83 000€
Tallinn, Korter
229 500€
Tallinn, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!

411€
Tallinn, Äripind
49 000€
Tallinn, Korter
99 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare