Jürgen Ligi Mart Laari kõnest: ta valetas ja vassis

 (152)
Jürgen Ligi Mart Laari kõnest: ta valetas ja vassis
Foto: Ilmar Saabas

IRL-i suurkogul tervitusega esinenud rahandusminister Jürgen Ligi ütles pärast Mart Laari kõne kuulamist, et Laar tõmbas enda sõnumiga sisuliselt eurole kriipsu peale. Samuti ei mõista Ligi, miks IRL toetab toimetulekutoetust rikastele ehk kodulaenu võtjatele maksusoodustuse säilitamist.

"Et ta kirjutas eelarvekärped enda algatuseks, mis oli kollektiivne algatus. Kritiseeris palgarallit, mille ohjamisest ise 2007. aastal keeldus, kui peaminister ettepaneku tegi. Rääkis 30 000 loodud töökohast, millest mul ei ole aimugi. Kui sel mingitki tõepõhja oleks, oleks mulle ikka vastuvõetamatu, et maksumaksja rahal ja erasektoril ei nähta siin partei kõrval vähimatki rolli," lisas Ligi Mart Laari kõne kõige vildakamatest seisukohtadest kongressil, kirjutab aripaev.ee.

Mart Laar lubas paari järgneva aasta jooksul alandada ettevõtete maksumäära, säilitada kodulaenuvõtjatele intressivabastus, vabastada eraisikute väärtpaberiteinvesteeringud tulumaksust ning luua uusi töökohti.

Rahandusminister Jürgen Ligi lõid sellised lubadused pahviks ja ta andis mõista, et Laar tõmbas Eesti europüüdlustele ropsuga vee peale.

"Selliseid lubadusi on võimalik anda eelarve ülejäägi oludes, kuid mitte praegu, veel mitu aastat kestva defitsiidi oludes. Ammugi ei ole samal ajal võimalik maksta tagasi laene, mida Laar samuti tõotas. Ta jutul pole midagi ühist europüüdluste ja neljapäeval valitsuses heaks kiidetud konvergentsiprogrammiga," oli Ligi nördinud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare