Jevgeni Ossinovski mässukatsest: see arutelu on ammendatud

 (69)
Jevgeni Ossinovski
Jevgeni OssinovskiFoto: Jaanus Lensment

Eile tuli avalikkuse ette sotsiaaldemokraatliku erakonna vihane siseheitlus – kultuuriminister Indrek Saar on partei juhatuses teinud ettepaneku Jevgeni Ossinovski parteijuhi kohalt eemaldada. Põhjust selleks leiab küll: partei reitingud on languses ja valimised lähenemas.

Kired jõudsid haripunkti umbes kahe nädala eest erakonna juhatuse ja riigikogu fraktsiooni kohtumisel, kus kultuuriminister Saar hulga statistika toel Ossinovski vigu demonstreeris. Parteiliider ise näeb, et torm veeklaasis on maha rahunenud ning nüüd saavad kõik jälle sõpradena edasi minna ja sotsiaaldemokraatlikku asja ajada.

„Lõppenud poolaasta oli sotsiaaldemokraatidele keeruline ning oleme pidanud tõsiseid arutelusid selle üle, kuidas erakonna toetus taas tõusule pöörata,“ ütles Ossinovski Delfile. „Viimastel kuudel oleme teinud ka mitmeid otsuseid, mis on juba tulemusi andmas. Meiega on liitunud uusi inimesi, oleme käinud välja olulisi initsiatiive – omastehoolduse reform, noorte tuleviku fond ja mitmed teised – ning teinud muutusi erakonna juhtimises.“

Ossinovski kinnitab, et mõne nädala eest lahvatanud kired on kõigiti normaalne poliitika osa, mis näitab pigem erakonna elujõudu kui kriisis visklemist. „Peatusime muidugi ka sellel, kas veel enne valimisi oleks erakonnale kasulik korraldada juhtkonna valimised. Sotside organisatsioonikultuuri lahutamatuks osaks on see, et saame ka keerulistel teemadel omavahel konstruktiivset diskussiooni pidada. Kaks nädalat tagasi toimunud juhatuse ja fraktsiooni ühisarutelul leiti ülekaalukalt, et see ei ole hea mõte. See on selge sõnum, et omavahelise mõõduvõtmise asemel peame üheskoos töötama selle nimel, et sotside positsioon järgmises parlamendis ja valitsuses oleks veel tugevam kui täna. Just ühtse meeskonnana töötamist ootab meilt nii erakond kui ka meie valija,“ ütles parteijuht.

„Seega on see arutelu tänaseks ammendunud ning sotsiaaldemokraadid töötavad selle nimel, et valmistada erakond parimal võimalikul viisil ette riigikogu valimisteks.“

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare