Jaanus Karilaid: midagi uuenduslikku Eesti 200 ideedes pole

 (10)
Presidendikandidaat Kersti Kaljulai. Kohtumine fraktsioonidega riigikogus
-Foto: Karin Kaljuläte

Keskerakonna aeesimees Jaanus Karilaid ütles Delfile liikumise Eesti 200 erakonnaks muutumise plaanidest rääkides, et esialgu mingeid uusi ideid ta seal kuulnud pole, kuid leiab, et iseenesest on uue erakonna loomise idee tervitatav.

"Mida suurem konkurents ja rohekm ideid, seda parem Eestile," kõlas Karilaiu seisukoht. "Eestlased armastavad enne valimisi uut erakonda valida. Kõigepealt tuli Res Publica. Seda valiti ja siis pettuti. Siis tulid rohelised, keda valiti ja siis pettuti. Seejärel Vabaerakond, valiti ja pettuti. Nüüd on siis järgmine erakond tulemas," märkis Karilaid.

Karilaiu arvates on Eesti 200 manifestis kirjas juba 10-15 aastat vanu probleeme ja mingit uut nurka sisse toodud pole. "Aga võib-olla on nad sügiseks juba küpsemad," ütles Karilaid.

Vastuseks küsimusele, kas uuest poliitilisest jõust võib Karilaiu sõnu oodata partnerit või konkurenti, ütleb Karilaid, et esilagu on seda rakse öelda. Karilau meelest on iga uus erakond valge leht ja täpsemalt saab midagi arvata alles sügisel. Karilaid ei usu siiski, et Eesti 200 võiks märgatavalt Reformierakonnale läheneda ja seetõttu on koostöö Keskerakonnaga võimalik.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare