„See tundub Mardile väga sobilik,“ ütles Jõerüüt Delfile. Tema sõnul on väga oluline, et kaitseminister tunneb nii Eesti kui ka Euroopa ajalugu. Jõerüüdi sõnul tuleb ministriametis Laarile kasuks ka see, mida ta on aja jooksul kirjutanud ja kui palju ta on julgeolekupoliitikaga tegelenud.

Eraldi toonitas Jõerüüt Laari kuulumist üleminekuaja parlamendi koosseisu. „Meie olime temaga koos üleminekuaja parlamendis,“ meenutas Jõerüüt. „Riigi pööramine ja oma riigi kättesaamine on oma naha peal kogetud ja see teeb kaitseministri ametis head.“

Kaitseministri töö on Jõerüüdi sõnul üks suur protsess, mis peab ennekõike olema järjekindel tegevus. „Tema ajab seda heas mõttes konservatiivselt edasi,“ usub Jõerüüt, kelle sõnul on Eesti kaitsestrateegia üks peamisi eesmärke kaitsekulutuste viimine kahe protsendini SKTst.

Teine Eesti kaitsestrateegia nurgakivi on tema sõnul ajateenistusel põhinev kaitsevägi, mille alternatiivina on arutatud ka palgaarmeele üleminekut. „See vaidlus on ühele poole saamas, praegune süsteem peab jätkuma ja Mart Laar on selle kindel toetaja.“

Jõerüüt pidas ajakirjanduslikuks liialduseks kaitseministri ja kaitseväe juhataja omavahelist vastasseisu. „Pressis kohtab selle vastasseisu kohta liialdusi. Ühtegi erinevat põhimõtet ma ei näe.“

Jõerüüdi hinnangul oleks kaitseministrina võinud jätkata ka Jaak Aaviksoo, kes on tema sõnul oma ametis hästi toime tulnud, kuid ta ei soovinud pikemalt selle vangerdusel peatuda. „Me teame demokraatia mängureegleid, see on erakondade oma asi.“