Indrek Saar: kuni valimisteni seisame Ossinovski selja taga, mis saab pärast valimisi on lahtine

 (75)
Eesti muuseumide aastaauhinnad 2018
Eesti muuseumide aastaauhinnad 2018Foto: Jaanus Lensment

Sotsiaaldemokraat, kultuuriminister Indrek Saar vastas tänasel valitsuse pressikonverentsil kahele küsimusele: esimene puudutas neist spordiseltsi "Jõud" rahastamist, mis on aastaid käinud nii kultuuri- kui ka maaeluministeeriumi kaudu. Teine küsimus puudutas Saare ambitsioone sotside juhina.

Ajakirjanik küsis Saarelt, kas on õige, et spordiseltsi "Jõud" rahastamine käib maaeluministeeriumi kaudu, nagu selgus täna laiali saadetud kuriteoteates Isamaa juhile Helir-Valdor Seedrile. Vastuolu on asjas just seetõttu, et sporti rahastab kultuuriministeerium.

Saar vastas, et see on kujunenud niimoodi ajalooliselt. "Iseenesest võiks neid asju teha kultuuriministeerium, see eeldaks, et maaeluministeeriumiga tuleb sõlmida koostöö selleks, et antaks üle ka vahendid, et spordiselts ei satuks räästa alla," lisas Saar.

Teine küsimus puudutas Saare lootust pürgida sotside esimeheks. Saar vastas diplomaatiliselt, et kõik hoiavad siiski esimehe Jevgeni Ossinovski selja taha. "Praegu teevad kõik erakonnad maksimumi, et teha valimistel hea tulemus. Enne valimisi pole (meil) küll plaanis erakonnajuhti vahetada, me anname endast parima, et me saavutaksime hea tulemuse," vastas kultuuriminister.

"Ma tean, et meie 125 riigikogu kandidaadi seas on märkimisväärne huvi mitte ainult otsustada Eesti poliitika üle, aga otsustada ehk ka erakonna sisepoliitika üle," jäi siiski Saar lahtiseks.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!