Ilvese asutatud Hans Rebase Euroopa Instituut lõpetas tegevuse

 (29)
Ilvese asutatud Hans Rebase Euroopa Instituut lõpetas tegevuse
Foto: Toomas Volmer

2006. aastal asutati Ärma talus Viljandimaal perekondade Ilvese ja Rebase initsiatiivil mittetulundusühing Hans Rebase Euroopa Instituut. Tänaseks on instituut oma tegevuse lõpetanud.

Ametlikest teadaannetest nähtub, et Tartu maakohus sundlõpetas 15.03.2011 sihtasutus Hans Rebase Euroopa Instituut tegevuse.

Tartu maakohtu registriosakonna teatel ei ole registripidajale seaduses sätestatud ega registripidaja poolt määratud tähtaja jooksul ettevõtja, kelleks on juhatuse liige Evelin Ilves, esitanud majandusaasta aruannet ega mõjuvat põhjust, mis takistab majandusaasta aruande esitamist.

2006. aasta juunis peeti Tallinnas Hans Rebase Euroopa Instituudi esimene konverents, kus Euroopa Liidu ja Venemaa energiasuhete üle diskuteerisid tippasjatundjatest poliitikud ja akadeemikud.

Toomas Hendrik Ilvese sõnul oli instituudi missioon arendada välis- ja julgeolekupoliitilist mõttevahetust. “Tahame korraldada seminare ja konverentse, toetada ja avaldada uuringuid. Samuti soovime avada Ärmal raamatukogu, mis oleks üks Baltikumi paremaid välispoliitikateemalisi kogusid,” rääkis Ilves omal ajal ajakirjandusele.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare