Ilves astus Twitteris riigikaitseteemalisse sõnasõtta soomlastega

 (248)
Ilves astus Twitteris riigikaitseteemalisse sõnasõtta soomlastega
Foto: Alex Wong, AFP

President Toomas Hendrik Ilves kommenteeris Twitteris Soome sotsiaaldemokraadist parlamendiliikme Eero Heinäluoma erakonna häälekandjale Demokraatti antud intervjuud.

Heinäluoma rääkis hiljuti Eduskunta väliskomisjoni USA-reisilt naastes, et ameeriklased on näinud lähedalt soomlaste tegevust nii kriisireguleerimisülesannetes Afganistanis kui ka õppustel, vahendab Demokraatti.

„Reisi ajal tuli ka selliseid sõnumeid, et Balti riigid peaksid õppima rohkem Soomelt ehk panustama oma võimekusse rohkem kui hüüdma abi järele Atlandi tagant,” lausus Heinäluoma.

Ilves võrdles selle peale Twitteris Soome ja Eesti riigikaitse-eelarveid. Soomel on see 1,3 protsenti sisemajanduse kogutoodangust, Eestil üle kahe protsendi.

„Soome kaitse-eelarve on 1,3 protsenti SKT-st. Huvitav, mida Balti riigid peaksid Heinäluoma arvates õppima?” küsis Ilves Twitteris.

Ilves lisas: „Kõik Balti riigid kulutavad märkimisväärselt suurema protsendi, Eesti üle NATO kahe protsendi.”

Edasi hakati Ilvese Twitteri kontol arutama, mida kõike Eesti ja Soome kaitsekulutuste alla arvama peaks. Ühele kommentaarile vastab Ilves üsna sapiselt.

„Harimatu ullikesena olen ma tänulik, nagu ma juba ütlesin. Pluss ka mina kannatan selle nõukogude järgse stressisündroomi all, mille all kannatavad TP Haloneni sõnul kõik eestlased.”

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare