Illegaalsete piiriületuse arv on aastaga vähenenud

 (16)
Saatse saabas
Foto on illustreerivFoto: PPA Lõuna prefektuur, PPA

Eesti ja Venemaa vahelise kontrolljoone Eesti-poolse piiririba väljaehitamine on alles pooleli, kuid juba on statistikast näha, et see on aidanud kaasa nii salakaubaveo kui ka illegaalsete piiriületuste vähenemisele.

Võrreldes 2015. aasta 11 kuuga on tänavu ebaseaduslike piiriületuste arv vähenenud 33 protsenti. Samal perioodil on vähenenud ka salakaubavedu. Kui 2015. ja 2016. aastal avastati nn roheliselt piirilt üle 1,5 miljoni salasigareti, siis käesoleval aastal on see arv napilt pool miljonit, vahendas ERR oma raadiouudiseid.

Saatse piirivalvekordoni juht Arvi Suvi ütles, et paljud salakaubavedajad on saanud aru, et selline tegevus ei tasu end enam ära, sest vahelejäämise oht on suur.

"Piirivalvurid on oma taktikaga väga ootamatud. Kontroll on tõhusam, kõik üksused ja koostööpartnerid töötavad ühe eesmärgi nimel. Ka naaber paneb piiri turvalisusele senisest suuremat rõhku," rääkis ta.

Vähenenud on ka illegaalsete piiriületuste arv on. Kui 2015. aasta 11 kuuga peeti piiril kinni 60 illegaali, siis tänavu samal perioodil 33.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare