Ihtüoosihaiged lapsed saavad nüüdsest nahahooldusvahendite osas tuge riigilt

 (5)

Ihtüoosihaige Kaido uus maja
Kaido, kelle elu ihtüoosi nimeline haigus raskeks teeb.Foto: Priit Simson

Alates 1. jaanuarist ei vaja ihtüoosihaiged lapsed enam SA TÜ Kliinikumi Lastefondi tuge nahahooldusvahendite soetamisel, sest jõustus haigekassa meditsiiniseadmete loetelu muudatus, mille kohaselt kuuluvad nüüd sinna ka ihtüoosihaigetele nahahoolduseks vajalikud baaskreemid.

Kui seni saanud ihtüoosihaiged endale vajalike baaskreemide soetamiseks üldse riiklikku tuge, sest neid kreeme ei käsitletud ravimitena, siis seoses meditsiiniseadmete loetelu täiendamisega hakatakse kolme tootja kümmet erinevat kreemi ihtüoosihaigetele hüvitama 90% ulatuses. Seadusemuudatuse kohaselt kompenseeritakse kuni 16-aastasele (kaasa arvatud) lapsele kalendriaastas kuni 13 liitrit nahahooldusvahendit ning üle 17-aastastele kuni 26 liitrit nahahooldusvahendit kalendriaastas.
Hüvitise saamiseks tuleb ihtüoosihaigetel või nende seaduslikel esindajatel pöörduda oma raviarsti poole, kes täidab baaskreemide soodushinnaga ostmiseks elektroonilise meditsiiniseadme kaardi. Viimase näol on tegemist digiretsepti sarnase e-dokumendiga, mille alusel apteegist soodushinnaga kreeme osta saab.

“Sellega leiab oma õnneliku lõpu Lastefondi poolt 2007. aastal avalikkuse tähelepanu alla toodud ihtüoosihaigete laste probleem,” on Lastefondi nõukogu esimees Küllike Saar riigi poolt ettevõetud sammude üle väga rõõmus. “Aega võttis, aga asja sai. Ning see on Lastefondi jaoks kindlasti üks olulisemaid töövõite. Algatame oma suuremaid kampaaniad alati sooviga tuua kaasa suuremaid ühiskondlikke muutuseid, sealhulgas tervishoiu rahastamises.”

Loe veel

Seotud lood:

Lastefond on ihtüoosihaigeid lapsi nahahooldusvahendite soetamisel aidanud alates 2007. aastast, mil käivitati annetuste kogumiseks temaatiline üleriigiline kampaania. Üheksa aasta jooksul on fond toetanud 24 ihtüoosihaiget last kokku ligi 45 000 euroga. Möödunud aastal sai Lastefondilt nahahooldusvahendite soetamisel abi 14 last, keda toetati kokku 4364 euroga.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.

134 900€
Tallinn, Korter
72 500€
Tallinn, Korter
319 000€
Tallinn, Äripind
121 990€
Tallinn, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter
209 000€
Ülenurme vald, Maja

134 900€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
229 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare