Hvostov: sõjaolukorras jääb suurem osa venekeelsetest sõduritest parimal juhul neutraalseks

 (346)

Andrei Hvostov
Andrei HvostovFoto: Arno Mikkor

Paraadi mõnitanud päästeametniku juhtumi valguses ütles kirjanik ja reservohvitser Andrei Hvostov, et Eesti ühiskonnal tasuks lõpetada liivakastimängud ja tunnistada, et sõjaolukorras jääb suurem osa meie venekeelsetest sõduritest parimal juhul neutraalseks.

"See oli rubriigist "teateid tegelikkusest" - saime autentselt tsenseerimata kujul teada, mida üks lihtne vene mees, olgugi et ta oli keskastme juht, arvab asjadest,“ kirjeldas Hvostov Vikerraadiole antud intervjuus mõnitava ja roppusi täis video olemust ja lisas, et on video valmistajale Sergei Menkovile isegi tänulik.

Hvostov tuletas meelde hoopis mullust vabariigi aastapäeva paraadi Narvas, mille kajastused olid väga optimistlikud ja stiilis, et Eesti riik näitas musklit ja kohalik elanikkond oli vaimustuses. "Puhas enesepettus! See miniatuurne armee ja kõik see, mis meie kaitsepoliitikas toimub, et see avaldaks meie kohalikele venelastele mingit muljet - kuulge, see on illusioon," sõnastas Hvostov, kelle sõnul ei saa me kunagi teada, kui palju Menkovi suguseid inimesi ühiskonnas on, sest kui saata sotsioloogid n-ö põllule asja uurima, oskaks venelased vastata täpselt nii, nagu nad arvavad, et eestlased kuulda soovivad.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare