HOMSES PÄEVALEHES: Tallinna uuest peatänavast saab jalgrataste kiirtee

 (24)
Musumägi
Musumägi haaratakse ühtsesse peatänava tervikusseFoto: Ilmar Saabas

Tallinna moodsa peatänava projekt koosneb Pärnu maanteest ja sellest kiirena väljuvast Narva maanteest, mis kujundatakse uueks linnapuiesteeks. Nende kohtumispaik Viru väljak on Tallinna nn nullpunkt

Tallinna päeval kuulutati peatänava ideekonkursi võitjaks töö „Kevad linnas”, mille autorid on Toomas Paaver, Indrek Peil ja Siiri Vallner.

Uuel peatänaval on mõeldud palju jalakäijatele ja ratturitele. Viru väljaku äärde jäävad Narva ja Pärnu maantee sõiduteed muudetakse kaherajaliseks, andes rohkem ruumi haljastusele ja inimestele. Võidutöös on Narva maanteelt planeeritud südalinna liikuma sirge ja puudega eraldatud jalgrataste kiirtee. Põhjapoolne jalakäijate ruum kavandatakse lõunapoolsest laiemaks, et jätta seal rohkem ruumi välikohvikutele.

Ka Pärnu maanteel jäetakse mõlemasse sõidusuunda üks autorada ja ühissõidukirada. Palju haljastust ei lisata, kuid Tammsaare park ja Musumägi haaratakse ühtsesse tervikusse. Olulise täienduse saab ruumile juurde anda ka Viru tänava ja Pärnu maantee nurgal oleva purskkaevuga.

Tallinna uuest, jalakäijate ja ratturite sõbralikust peatänavast loe homsest Eesti Päevalehest!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare