HOMSES PÄEVALEHES: Mida arvab Donald Trump NATO kohustusest tulla kaitsma Eestit?

 (166)

Donald Trump
Donald TrumpFoto: John Bazemore, AP

Pühapäeval USA telekanali CBS nädalalõpusaates „Face the Nation” („Rahvaga silmitsi”) üles astunud välisminister John Kerry tunnistas küsitlejatele, et ta peab teiste riikide juhtidele aina rohkem selgitama, mis presidendivalimiste kampaanias toimub. Peaasjalikult tulevat tal rääkida ühest isikust – Donald Trumpist.

Välismaalastes tekitab ärevust võimalus, et vabariiklaste presidendikandidaadiks pürgivast Donald Trumpist võib saada USA relvajõudude ülemjuhataja.

Otsa tegi Trump lahti nädal tagasi esmaspäeval Washington Posti toimetuses, kus ta rääkis välisteemadest ja tuli lagedale oma suhtumisega NATO-sse. „Me ei saa seda endale rohkem lubada. NATO läheb meile maksma terve varanduse. Jah, kaitseme Euroopat, kuid kulutame selleks palju raha,” märkis Trump.

Pikema võimaluse oma välispoliitilisi seisukohti selgitada sai Trump nädalavahetusel New York Timesis. „NATO on iganenud,” kordas ta intervjuus mitu korda, viidates asjaolule, et allianss loodi Nõukogude ohule vastu seismiseks.

New York Times lõpetas Trumpi NATO teemadel küsitlemise konkreetselt Eesti kohta esitatud küsimusega: „Viimasel ajal on NATO-ga ühinenud mitu riiki, sealhulgas Eesti, keda oleme lepinguga kohustatud kaitsma, kui Venemaa peaks sinna tungima. Kas te peaksite sellest leppe osast kinni?”

Mida vastas Donald Trump? Loe homsest Eesti Päevalehest!

229 000€
Rae vald, Majaosa
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
56 000€
Viimsi vald, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
121 990€
Tallinn, Korter

189 900€
Tallinn, Korter
185 000€
Tallinn, Korter
175 000€
Keila, Majaosa
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare