HOMNE EKSPRESS: Viinatöösturist heategija

 (11)
HOMNE EKSPRESS: Viinatöösturist heategija
Foto: DELFI

Liviko ja Selveri suuromanik Enn Kunila toetab muuseume isegi raskel ajal. Samas aga lahendab ka hiidlaste igapäevamuresid nagu poebussi käigushoidmine.

Eesti Ekspress kirjutab, et eelmisel nädalal kinkis Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Selts kunstimuuseumile Michael Ludwig Clausi 1770. aastal maalitud Peter von Koskulli portree. Peotujus rahva ees andis kingituse üle seltsi juht Enn Kunila.

150 000 krooni maksnud taies jõudis muuseumi varasalve paljuski tänu Kunilale, kellest on saanud alternatiivse kultuurkapitali elav kehastus. Ehk, kui häda käes, siis küll Kunila ikka aitab.

“Piinlik on juba Kunilalt küsida, nagunii kõik lüpsavad teda,” ütles hiljuti Kadrioru kunstimuuseumi juhataja Kadi Polli.

Avalikkus tunneb Kunilat suurettevõtjana, aga samas ka kui kunstikollektsionääri ja metseeni. Näiteks kui Hiiumaa tarbijate ühistu lõpetas mullu suve hakul kahjumi tõttu poebussi pidamise, oli see hiidlastele šokk. Paljudele inimestele oli rändpood ainuke koht, kust sai toidukraami osta. “Kui kuulsin, et buss läheb konkursile, reageerisin kohe,” räägib Kunila

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare