Hiiumaal soovivad erakonnad investeeringute osas kokkulepet

 (5)
Leiger Heltermaa
Mandri ja Hiiumaa vahet sõitev parvlaev LeigerFoto: Delfi lugeja fotod

Kärdlas kohtusid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, Keskerakonna, Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide Hiiumaa piirkonnajuhid.

Kohtumise mõte hakkas idanema Reformierakonna ja Keskerakonna piirkonnajuhtide kokkusaamisel mõned nädalad tagasi. Ideega liitusid sotsiaaldemokraadid, kes pakkusid välja kohtumispaigana välja vallamaja. Ka Vabaerakonna ning Isamaa esindajad said kutsed, kuid ei saanud seekord osaleda.

"Sarnane koostöövorm – riigikogus esindatud erakondade kohalike juhtide ümarlaud – on päris tavaline mitmes Eesti paigas ja võiks olla tavaline ka Hiiumaal. Eesmärk on vahetada infot ja kooskõlastada seisukohti, mis puudutavad piirkonna arengut," ütles Reformierakonna piirkonnajuht Peep Lillemägi.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna piirkonnajuhi, Hiiumaa vallavanema Reili Ranna sõnul on oluline, et tehakse koostööd Hiiumaa asja ajamisel väljapoole. "Sotsiaaldemokraatide soov on sõnastada riigieelarve läbirääkimisteks hiidlaste ühiste ootustena kaks prioriteeti - Hiiumaa spordikeskus ning ühenduste olulisus, sealhulgas nii parvlaeva- ja lennuühendus kui ka teedeinvesteeringud saarel," sõnas ta.

Keskerakonna piirkonnajuht Ants Vahtras ütles, et erakondade ümarlaud on võimalus "tänast võimukoalitsiooni muinasjutumaailmast tagasi Hiiumaale juhatada".

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna piirkonnajuht Aivo Saar sõnas, et ümarlaud on selgelt silmaringi laiendav ja seega vajalik. "Saavad selgemaks erinevate maailmavaadete seisukohad ja arusaamad. Olenemata erakondlikust kuuluvusest on kõigi ühine soov Hiiumaa parem tulevik."

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!