Herkel kooseluseadusest: kutsuge Kallas, Laar ja Lauristin, nad lepivad kolme päevaga kokku

 (180)

Andres Herkel
Andres HerkelFoto: Karli Saul

Vabaerakonna esimees Andres Herkel kommenteeris, et kooseluseaduse rakendusaktide takerdumise põhjuseks on noorte liidrite jäikus. Ta soovitas kutsuda kohale Siim Kallase, Mart Laari ja Marju Lauristini, kes lahendaksid praeguse olukorra kolme päevaga.

Sel nädalal otsustasid koalitsioonierakonnad võtta kooseluseaduse rakendusaktidega aja maha. Kogu neljapäev möödus vastastikuste süüdistuste tähe all, kui sotsid süüdistasid IRLi esimees Margus Tsahknat sõlmitud kokkuleppe rikkumises ja Tsahkna ütles, et mingit kokkulepet, et IRLi fraktsioon hakkab rakendusakte toetama, pole kunagi sõlmitud.

Herkel, kes oli veel kolm aastat tagasi IRLi liige, arvas, et oleks pretsedenditu, kui valitsus niisuguse küsimuse pärast kuskilt otsast lagunema hakkaks

"Mul on soovitus erakondadele, et noorte, suhteliselt jäikade juhtide asemel võiksid nad kutsuda Siim Kallase, Mart Laari ja Marju Lauristini, kes kolme päevaga lepivad kokku," lausus Herkel.

"Näen seda armetut jäikust, mis on kõikidel osapooltel. Varem seda Eesti poliitikas ei olnud," lisas Herkel. Tema sõnul on praegu vastandumist palju ja kokkuleppekultuuri vähe.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare