Helmes: viga oli vabavaralises andmebaasimootoris

 (87)

valimised
valimised

Valimisandmete edastamisel internetis tekkinud ligikaudu 1,5 tunnise viivituse põhjustas vabavaralise andmebaasimootori viga, mille käivitas kiire andmemahtude kasv lühikese aja jooksul, teatas Helmes.

Helmese ja Vabariigi valimiskomisjoni andmetel töötasid valimiste infosüsteem ja serverid ettenähtud viisil ning valimistulemustes ning andmete õigsuses ei ole mingit põhjust kahelda.

Kõik Helmese poolt loodud valimiste infosüsteemi komponendid töötasid laitmatult kogu valimiste ajal. Valimiste andmete õigsuses ei ole põhjust kahelda.

Vea tekitas andmebaasimootori ebaoptimaalne käitumine, mistõttu päringute täitmisel tekkis lubamatu viivitus ning päring katkestati. Lahendusena sunniti andmebaas oma käitumist ümber otsustama, mida andmebaas oleks pidanud tegema koheselt automaatselt.

Helmese poolt arendatud komponendid käitusid tõrgeteta. Põhjus on vabavaralises andmebaasimootoris PostgreSQL, mis ei suutnud õigeaegselt ise otsustada kuidas efektiivselt päringut täita. Helmese poolt olid kõik tehnilised tingimused selleks täidetud ja testis kontrollitud.

Helmes tegeles probleemi ilmnemisel väga operatiivselt. Põhjus leiti 10 minutiga ent andmebaas ei allunud tehnilistele korraldustele piisavalt kiiresti – ümber lülitumine võttis aega üle ühe tunni.

Loe veel

„Hetk, millele VVK teleintervjuus viitas, ootasimegi Postgre taga, et andmebaas ümber lülituks. Lõpuks ootasime seda üle tunni aja ning selline viivitus ei ole ootuspärane. Omalt poolt olime kõik ära testinud ja kontrollinud ning enam midagi teha ei saanud“ selgitab tekkinud viivitust Helmese kvaliteedijuht Meelis Lang. „Ainus võimalus tekkinud olukorda ära hoida oleks olnud andmebaasi eeltäitmine samamahulise valimisinfoga, mis valimiste tipphetkel. See ei ole aga normaalne, sest süsteemi käivitamisel ei tohi olla andmebaasis sellises mahus pseudoandmeid.“

109 000€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
90 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
120 000€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter

172 000€
Tallinn, Korter
76 000€
Tallinn, Korter
411€
Tallinn, Äripind
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare