Helme: meie valijatele ei meeldinud, kuidas paistis debatt Kaljurannaga

 (62)
EKRE Kongress Pärnus
Martin ja Mart HelmeFoto: Ago Tammik

EKRE aseesimees Martin Helme nõustus, et pigem peegeldab rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlus presidendivalimiste kampaania meeleolusid. Tema hinnangul on EKRE toetuse languse taga Marina Kaljurannaga toimunud vastasseisu kajastamine meedias.

"Ma arvan, et meie tagasiminek on tingitud sellest, kuidas meedia kajastas meie ja Kaljuranna vastasseisu. Sest Kaljurand selgelt oli populaarne kandidaat ja meie teravat kriitikat tema suhtes käsitleti nii nagu me ründame teda isiklikult," ütles Helme ERR-i raadiouudiste vahendusel.

"Nagu kampaania lõpusirgel olnud debatid näitasid, siis tegelikult ei olnud küsimus mingis isiklikus vimmas või ründamises, vaid selges maailmavaatelises vastasseisus. Aga ma olen nõus sellega, et tõenäoliselt ka meie valijale ei meeldinud see, kuidas asi välja paistis," lisas ta.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle EKRE-le 10 protsenti ning Vabaerakonnale üheksa protsenti valijatest. Kuu varem oli EKRE-l toetajaid 13 protsenti ning Vabaerakonnal 10 protsenti. Septembrikuised toetusnumbrid on mõlemale erakonnale aasta madalaimad.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare