Helle Meri lavalaudadele tagasi ei kipu

 (92)
Helle Meri lavalaudadele tagasi ei kipu
Päevaleht/Pressifoto, Rauno Volmar

President Lennart Meri lesk Helle Meri tunnistas ETV "Tähelaeva" saates, et vaatamata kunagisele edukale näitlejakarjäärile ta teatritööle tagasi ei kipu.

Eesti Draamateatris paarkümmend aastat näitlejana töötanud Helle Pihlak-Meri rääkis, et kuigi veri peaks rähnipoja puu otsa ajama, ei hakka tal peopesad teatris käies sügelema ning tema teatrijanu on kustutatud. "Nii palju andekaid noori on peale tulnud. Nendest on suur rõõm, mis summutab enda tahtmise."

Samas lisas omal ajal etendustest "Kõrboja peremees", "Pilvede värvid" jpt suur rolle mänginud Helle Meri, et käib teatris nii sageli kui võimalik.

Presidendilese eripensioni saav Helle Meri rääkis, et saatuse tahtel pole ta tavaline pensionär, ent see pole hea tunne. Ka ütles ta, et tänaval teda eriti ära ei tunta. "Ma olen selleks maskeerunud," sõnas ta, "et ära ei tuntaks." Selgituseks lisas ta, et nii on parem elada - tundmatuna.

Praeguse majandussurutise kohta ütles Helle Meri, et tema lapsepõlv oli samuti raske, kuid ka piskuga saab läbi. Küll tulevad paremad ajad, ütles ta.

Rasketel aegadel on Meri sõnul kõige tähtsam perekond. Põhiline on hoida peret, sealt kõik algab ja lõpeb.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare