Helir-Valdor Seeder: Poolalt Euroopa Liidus hääleōiguse äravõtmine on ebaproportsionaalne

 (45)

IRLi suurkogu 2017
IRL-i esimees Helir-Valdor SeederFoto: Hendrik Osula

IRL-i eestseisus võttis nädala sees toimunud korralisel koosolekul vastu konsensusliku otsuse edastada IRL-i valitsusdelegatsioonile seisukoht, mille kohaselt IRL ei toeta Poolalt hääleõiguse äravõtmist Euroopa Liidus (EL).

IRL-i esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul oleks Poolalt EL-is hääleõiguse äravõtmine ebaproportsionaalne meede.

"Kindlasti ei tohiks Eesti toetada Poolalt hääleõiguse äravõtmist. Kõigepealt ei ole meie eksperdid hindamaks, mida täpselt tähendavad Poola kohtusüsteemis kavandatavad muudatused. Kahtlemata on Eesti riigi huvides, et Poola oleks demokraatlik riik ning meie poolt arvamusi avaldada on igati asjakohane. Kuid hakata ära võtma hääleõigust, mida ähvardatakse teha Poola suunal, on üks samm EL-i nõrgestamise teel ja see ei ole õige," ütles Seeder.

"Teiseks, tänases olukorras, kus EL-ist lahkub Brexiti läbi läänetiivast üks oluline riik, kujuneks justkui olukord, et loome teise rinde idatiival, kus teeme "Exit’it". Seega, üks astub ise välja, teist hakkame välja puksima. Tegemist pole ju ainult Poolaga, vaid mitme riigiga Poola selja taga. Luua veel üks rinne EL-s ei ole poliitiliselt mõistlik."

"Eesti huvides on, et EL oleks rahvusriikide liit, mis ei pudeneks ega killustuks, ega hajuks laiali," selgitas Seeder IRL-i eestseisuse otsust.

Euroopa Komisjon astus detsembris pretsedenditu sammu ja käivitas Poola vastu Euroopa Liidu lepingu artikli 7, mis tähendab protseduuri alustamist Poolalt hääleõiguse äravõtmiseks.

161 500€
Tallinn, Korter
158 000€
Tallinn, Korter
295 000€
Harku vald, Maja
Otse omanikult!
90 000€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
138 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
102 900€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
109 000€
Tallinn, Korter

108 990€
Tallinn, Korter
179 580€
Tallinn, Korter
92 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare