Haridusministeerium kavandab uut alaealise õigusrikkuja regulatsiooni

 (6)

noor pätt
Foto: Ester Vaitmaa

Haridus- ja teadusministeerium andis riigiasutustele ja kodanikeühendustele teada, et algatab alaealise õigusrikkuja kohtlemise regulatsiooni väljatöötamise. Jõustudes asendab uus seadus kehtiva alaealise mõjutusvahendite seaduse.

Uue seadusega on kavas senisest täpsemalt reguleerida alaealise õigusrikkuja kohtlemise süsteemi kõik etapid alates rikkumiskäitumise ja selle riski varasest märkamisest kuni mõjutusvahendite mõju hindamise ja erikoolist koju naasvatele noortele toe pakkumiseni. Lisaks peaks koostatav seadus määratlema täiskasvanute ringi, kellel on ameti tõttu kõige parem võimalus aegsasti märgata, millised noored vajavad probleemidesse sattumise tõttu abi ja toetust. Veel puudutab kavasolev seadus õigusrikkuja vanemate kaasamist kõikidesse mõjutusprotsessidesse, teatas ministeerium.

Ülalnimetatud teemad on praegu kehtivas seadusandluses puudulikult reguleeritud või üldse puudutamata, seetõttu ei toimi alaealiste õigusrikkujate kohtlemise süsteem piisavalt terviklikult ja tõhusalt ning ei aita kaasa noorte õigusrikkumiste vähenemisele.

Alaealise õigusrikkuja kohtlemise regulatsiooni eelnõu koostab haridus- ja teadusministeerium, kuid protsessi on kaasatud mitmed riigiasutused ja paljud huvigrupid, sealhulgas noori ja lapsevanemaid esindavad ühingud ja noorsootööasutused. Eelnõu valmimise ajaks kavandab haridusministeerium käesoleva aasta lõppu, jõusse võib uus seadus astuda järgmise aasta teises pooles.

65 000€
Tallinn, Korter
172 000€
Tallinn, Korter
72 500€
Tallinn, Korter
319 000€
Tallinn, Äripind
271 000€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
79 900€
Tallinn, Korter
185 000€
Rae vald, Majaosa
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
165 000€
Tallinn, Korter

67 900€
Tallinn, Korter
132 900€
Tallinn, Korter
89 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare