Gripp nõudis esimese ohvri

 (92)
Gripp nõudis esimese ohvri
Foto: Marianne Kuusk

Terviseameti teatel nõudis gripp sel nädalal esimese inimelu, haiguse ohvriks langes 67aastane naine.

Grippi haigestunud naine hospitaliseeriti raske südame- ja hingamispuudulikkuse seisundis, kuid tema elu ei õnnestunud päästa. Inimene ei olnud vaktsineeritud.

9-15. veebruarini pöördus arstide poole ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 6394 haigestunut, neist 51 protsenti olid lapsed. Haigestunute üldarv kasvas 12 protsenti.

Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu kaudu registreeritud andmete põhjal kasvas gripitaoliste haigestumiste arv eelmisel nädalal 16 protsendi võrra, grippi haigestunute arv kasvas 59 protsendi võrra.

Vanusrühmade järgi haigestusid enam kuni viieaastased lapsed. Haigestunute juurdekasv väikelaste seas oli 8 protsenti, teiste vanusrühmades 17-19 protsenti.

Seireandmete põhjal võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust Eestis keskmiseks ja geograafilist levikut laialdaseks. Haigestumus ei ületa siiski varasemate aastate jooksul jälgitud tavapäraseid gripihooaja näitajaid. Haigestumus kasvas jätkuvalt.

E-Tervise SA esialgsetel andmetel vajas eelmisel nädalal haiglaravi 22 gripiviirusega patsienti. Hooaja algusest on täpsustatud andmetel hospitaliseeritud 146 patsienti, neist veidi üle 35 protsendi olid vanemaealised (65+), lapsi vanusrühmas 0-4 oli hospitaliseeritute hulgas 27 protsenti, tööealiste vanuserühmas moodustas gripi tõttu haiglaravi vajanute osakaal 16 protsenti.

Kahe haigla - Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Põhja- Eesti regionaalhaigla andmetel on alates jaanuari lõpust vajanud gripi tõttu intensiivravi viis inimest vanuses 65 ja vanemad, kõik kuulusid riskirühmadesse. Andmed vaktsineerimise kohta kas puudusid või on kindlalt teada, et inimesed ei olnud vaktsineeritud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare