Gräzini sõnul on erakond üks kamp inimesi, kes lepivad kokku mingisugustes mängureeglites ja kui kellelegi pole need reeglid vastuvõetavad ja kui ta ise ära ei lähe, siis tuleb ta välja vistata.

Vilja viga

Gräzini sõnul on Keskerakonna juhtimisse sisse tulnud Savisaarte perekonnaprobeem: „Vilja katsub Edgarile käru keerata,“ kõneles Gräzin. „Mina ütleks, et see ei ole ilus.“

Gräzini sõnul tegi Vilja Savisaar-Toomast vea öeldes, et erakonna põhikirja muudatused on põhiseaduse vastu, sest seda need Gräzini sõnul pole. „Ma ei räägi erilisest sümpaatiast Savisaare ja tema juhitud erakonna vastu, vaid kui jurist,“ ütles Gräzin.

Gräzin rääkis, et kui inimesed vabatahtlikult ühinevad mingiks seltsiks või antud juhul erakonnaks, siis on neil õigus kehtestada oma reeglid.

„Kui keskerakondlased juba on inimesed, kes üksteist ei usalda ja nõuavad värviliste pliiatsitega hääletamist, siis neil tuleb arvestada ka selle kamba reeglitega,“ kõneles ta ja lisas, et midagi ebaseaduslikku Keskerakonna põhiseaduse muudatustes pole. „Isegi Keskerakonnal on Eesti tingimustes õigused.“

Ta möönis, et kui lubadus on juba notariaalselt kinnitatud, siis on see tõsisem asi. „Notar on juba tõsine asi,“ lausus Gräzin.

Tükk tsementi betoonis

Ain Seppikule, kes on öelnud, et põhikirja muutmine tsementeerib Edgar Savisaare võimu, soovita Gräzin: „Ära ole üks tükk tsementi selles betoonis!“

Gräzini sõnul tulevad need, kellele need reeglid ei meeldi, teistesse erakondadesse.

Reformierakonna juhtimist Keskerakonnaga sarnase põhikirja alusel ei pidanud Gräzin võimalikuks.

„Ma arvan, et siis ei oleks Andrus Ansip meie erakonna juht,“ lausus ta. „Meil võib rääkida ja mõelda mida tahes, meie maailmavaade peab olema liberaaldemokraatlik. Meie tõde on ühine tõde, kamba peale kokku mõeldud.“

Ta tõi näiteks, et Kreeka võlaküsimuses on tema ja Meelis Atonen kriitilisemal positsioonil kui Jürgen Ligi ja Andrus Ansip.

Tallinna linnavalitsus

Rääkides korruptsioonist Tallinna linnavalitsuses lausus Gräzin: „Tallinna linnavalitsuses on kahte tüüpi ametnikud – ühed, kes on juba kinni ja teised, kes veel ei ole.“

„Sellised asjad peavad korrakaitseorganid liikuma panema,“ kõneles Gräzin ja kiitis IRLi poliitikuid ja õiguskaitseorganeid. Gräzin lisas, et korruptsioon ei ole seotud erakonnaga, vaid selle vastu tuleb võidelda kõikidel tasanditel.